Dietka.net

Witaminy i minerały: czy organizm posiada je w wystarczającej ilości?

Rola Witamin i Minerałów w utrzymaniu zdrowia

              Choć ich nazwa może sugerować, że są małe i nieważne, mikroskładniki – witaminy i sole mineralne – są niezbędne i istotne dla zdrowia. Nazywa się je mikroskładnikami, ponieważ organizm potrzebuje ich w dużo mniejszych ilościach niż makroskładników: białek, węglowodanów i tłuszczów. Choć są potrzebne w małych ilościach, trzeba spożywać je codziennie, ponieważ, poza kilkoma wyjątkami, organizm nie potrafi wyprodukować ich samodzielnie. Biorąc pod uwagę ich znaczenie we wsparciu prawidłowego funkcjonowania, rozwoju i utrzymania kondycji organizmu, łatwo zrozumieć, dlaczego należy codziennie zaspokajać zapotrzebowanie na mikroskładniki.

Witaminy

Witaminy są organicznymi związkami chemicznymi. Każda z witamin pełni unikalną funkcję. Dzielą się na dwie główne grupy:

  • witaminy rozpuszczalne w tłuszczach –  odpowiadają m.in. za utrzymanie zdrowej skóry (witamina A), absorpcję wapnia i fosforu (witamina D) oraz ochronę komórek przed uszkodzeniem (witamina E).
  • witaminy rozpuszczalne w wodzie – wspomagają przemiany metaboliczne, produkcję energii (B-kompleks) oraz utrzymanie zdrowego układu immunologicznego (witamina C).

Minerały

Minerały to nieorganiczne substancje chemiczne, które pełnią kluczową rolę w wielu procesach fizjologicznych. Są one niezbędne do budowy kości, regulacji ciśnienia krwi, przewodzenia impulsów nerwowych i wielu innych funkcji.

Ważna Zdrowa Dieta

Witaminy i minerały są nieodzowne dla utrzymania zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zbilansowana i urozmaicona dieta, bogata w różnorodne produkty spożywcze, dostarcza niezbędnych składników odżywczych, a co za tym idzie, pomaga dostarczać organizmowi potrzebnych mu witamin i minerałów. Co więc należy jeść? Oto 4 przykłady działania niektórych niezbędnych witamin i minerałów oraz korzyści płynące z ich dostarczania organizmowi:

Skoncentrowany i rześki

Witaminy: B2 (ryboflawina)m, B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6, B12, C i kwas foliowy.

Minerały: żelazo, magnez

Korzyści: Przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Co jeść: banany, gorzką czekoladę, jajka

Wsparcie układu immunologicznego

Witaminy: A, B6, C, D i kwas foliowy

Minerały: żelazo, cynk, miedź i selen

Korzyści: Komórki odpornościowe w organizmie są w stanie dojrzeć i zwalczyć infekcję, co skutkuje utrzymaniem sprawnego układu immunologicznego

Co jeść: szpinak, pomarańcze, olej z wątroby dorsza

Pielęgnacja skóry

Witaminy: A, B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), biotyna

Minerały: cynk, miedź, jod

Korzyści: Tworzą podstawowe elementy komórek skóry i są niezbędne dla jej prawidłowej struktury i funkcjonowania. Przyczyniają się do utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Co jeść: ser żółty, jagnięcina, jarmuż

Metabolizm

Witaminy: B1 (tiamina), B2 (ryboflawina), B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6, B12, C i biotyna

Minerały: żelazo, wapń, miedź i cynk

Korzyści: Przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energii

Co jeść: chude mleko, migdały, awokado

 

Skuteczna Suplementacja

         Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze znaczenia zbilansowanej diety dla zdrowia, jednak przy obecnym stylu życia, pozyskanie wystarczającej ilości witamin i minerałów z pożywienia może być trudne. Skutecznym rozwiązaniem jest wspomaganie organizmu odpowiednią suplementacją. Codzienne stosowanie suplementów multiwitaminowych może pomóc w zaspokojeniu ich dziennego zalecanego spożycia.

Sięgnij zatem po Herbalife Formuła2 Zestaw witamin i minerałów dla kobiet lub Formuła2 Zestaw minerałów dla mężczyzn, aby dostarczyć organizmowi witamin i minerałów w optymalnej ilości!

 

Więcej o produktach Herbalife znajdziesz tutaj

Udostępnij post

Więcej postów

Ćwiczenia na uda i pośladki

Ćwiczenia na uda i pośladki: Kompleksowy Przewodnik do Zgrabnych Nóg i Jędrnych Pośladków Ćwiczenia na uda i pośladki to jedne z najpopularniejszych form aktywności fizycznej,

Porady dietetyka

Zasady Zdrowego Żywienia: Ogólne Zalecenia Dietetyczne Dlaczego Zdrowe Żywienie Jest Ważne? Zdrowe odżywianie odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i samopoczucia. Odpowiednio zbilansowana dieta

Motywacja do schudnięcia

Motywacja do Schudnięcia: Klucz do Osiągnięcia Twoich Celów Wagi Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak trudno jest utrzymać motywację do schudnięcia? Schudnięcie wymaga wysiłku i

Treningi na spalanie tłuszczu

Treningi na spalanie tłuszczu: Droga do Sprawniejszej Sylwetki Czy marzysz o zgrabnej sylwetce, ale nie wiesz, od czego zacząć? Treningi na spalanie tłuszczu mogą być

To jest strona Niezależnego Dystrybutora Herbalife Nutrition:  Michał Grzesik

JESTEŚ JUŻ KLIENTEM?

Twoja osobista relacja z Dystrybutorem jest kluczowa do osiągnięcia zmian w sposobie odżywiania, które chcesz uzyskać. Jeśli Michał Grzesik nie jest Dystrybutorem, który dotąd wspierał Cię w ich osiągnięciu, zachęcamy Cię do składania zamówień u dotychczasowego Dystrybutora. Alternatywnie, by kontynuować zakupy na tej stronie.

JESTEŚ JUŻ PARTNEREM HERBALIFE NUTRITION?

By złożyć zamówienie ze swojego konta partnerskiego odwiedź myherbalife.com